Az Önbecsülés rombolása gyermekkorban kezdődik
Önbecsülés 5/1
Az Önbecsülés rombolása gyermekkorban kezdődik
Te is emlékszel, olyan osztálytársadra, aki folyamatosan piszkált téged, olyan tanárra, aki mindig egyest adott? Azokra az estédre, amikor egyest vittél haza és megbüntettek a szüleid?
Be kell vallani a gyermekkor nem egyszerű, kész csoda, hogy többé kevésbe lelki egészségben túléljük. A felnőtt kori Önbecsülés hiány, mind a gyermekkorra vezethető vissza.
Gyermekként védtelenek vagyunk, és ezt mások kihasználják. Nincs még élettapasztalatunk, bevált technikáink, hogy megoldjunk élethelyzeteket. Egyetlen támpontunk a családunk és tanáraink.
Sajnos az Önbecsülés rombolása a családok legnagyobb részében megtörténik. Megkapjuk, hogy mi csak gyerekek vagyunk és nem értjük a felnőttek dolgait. Pedig gyermekként is tudjuk mi a jó és mi a rossz, mert ezt a genetika már tartalmazza.
Ha bekerülünk az Iskolába a helyzet csak rosszabb lesz. Tanárok, osztálytársak akik mind piszkálnak, kinevetnek minket. Gyermekként a legtöbbször nem értjük ezt, és eljutunk oda, hogy olyan technikákat kezdünk alkalmazni melyekkel próbáljuk elkerülni a tanárok, osztálytársak szekálását, a legtöbbször eredménytelenül.
Mire eljutunk az első munkahelyünkig Önbecsülésünk annyira a béka segge alatt van, hogy az első Főnök igazságtalanságát, már fel se vesszük.
Addigra olyan minták és olyan történetek tárházával rendelkezünk, melyek gátolják a kiegyensúlyozott életet.
Van megoldás, Felnőt korban át tudjuk írni az életünket, erről a későbbi cikkekben lesz szó.